Muadil Toner

Sayfada ürün

Muadil toner hakkında bilinmesi gereken bilgilerin edilmesi halinde teknolojik açıdan işinizi rahatlatabilirsiniz. İş yeriniz için ya da kişisel kullanım amacıyla aldığınız yazıcıları doğru kartuş ya da toner ile doldurtursanız çıktı almakta kolaylık yaşarsınız.Doğru ürün tercihinde bulunduğunuzda fiyat açısından kar elde edebilirsiniz. Tonerlerin içerisinde toz halindeki mürekkepler muhafaza edilmektedir. Tonerlerde ana bileşen karbon ve polimer maddesiyken, günümüzde 30’dan fazla kimyasal alaşım bulunmaktadır. Çıktıların parlaklığını arttırmak, kalitesini stabil tutabilmek ve kağıda yapışmasını kolaylaştırabilmek için kullanılan karbon ve polimer yalnıza iki tür reçinesinden sadece birer tanesidir. Muadil toner fiyatları toner içeriğindeki malzemelere göre farklılık gösterebilir. Toner tozları birçok farklı renk ve boyutta üretilmektedir. En çok tercih edilen muadil toner renkleri başta siyah olmakla beraber mavi ve sarı olarak devam etmektedir.

Muadil Toner Fiyatları

Muadil toner fiyatları, tonerinizin rengine ve özelliklerine göre değişebilir. Toner bitimlerinde üç seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar; yeni bir toner alımı, eski tonerin doldurtulması ya da muadil tonerdir. Yeni bir toner almak ve eskisi doldurtmak bazen maddi açıdan zorlayabilir. Ancak, muadil toner fiyatları daha uygun olduğu için daha tercih edilebilirdir. Muadil toner, kullanılan yazıcı için orijinal toner temin edilebilen yerlerden alınmalıdır. Tonerinize dolum yapmayı tercih ettiğinizde dolum yerlerine götürmeniz gerekecektir. Toner dolumu baskı kalitesini düşündürdüğü için yazıcının ömrünü kısaltmaktadır. Çıktılarınızdaki silik veya şeritleri görünümleri daha kaliteli hale getirmek ve korumak için muadil toner almanız önerilir. Bu tür dolumlar, kağıtların sürekli yazıcıya sıkışmasına neden olduğu için yazıcı arızalarını arttırmaktadır. Bu nedenle de ucuz yollarla elde edilen bir toner dolumu ortaya daha masraflı sonuçlar çıkarabilir.

Muadil Toner Nedir?

Muadil toner nedir? Muadil toner, lazer yazıcılarda kullanılan çeşitli firmalar tarafından özel olarak üretilen orijinal toner seçeneğine eşdeğer tonerlerdir. Türkiye piyasasında muadil tonerlerin neredeyse tamamı dışarıdan getirilmektedir. Uzak doğu menşeli tonerler, piyasa içerisinde dikkat edilmeden alındığında dolum yapılarak orijinalmiş gibi de satılabilmektedir. Toner fiyatları ve yazıcı fiyatlarının birbirine yakın tutarlar olarak karşımıza çıkmasından dolayı baskı maliyetleri artmaktadır. Bu nedenle de farklı alternatif yöntemler aranmaktadır. Muadil toner ve diğer toner seçimleri de burada karşımıza çıkar. Dolum yapılarak kullanılan toner seçenekleri, muadil tonerlere göre yazıcıya oldukça fazla zarar vermesi sebebiyle tercih oranı az bir seçenektir. Muadil tonerler de diğer toner türlerinde olduğu gibi aynı şekilde takılarak kullanılmaktadır. Satın alınan toner, taşıma esnasında zarar görmemesi için koruma aparatları ile paketlendiği için herhangi bir zarar görmesi söz konusu değildir.